nav-left cat-right
cat-right

Wczasy nad morzem na Pomorzu Zachodnim

Wczasy nad morzem na Pomorzu Zachodnim

Pomorze Zachodnie czy również inaczej nazywane Wybrzeże Szczecińskie to jeden z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym regionów w Polsce. Kiedyś niewiele różniło się od pozostałej części Pomorza, jednak dzisiaj po latach czynionych inwestycji oraz zabiegów mających na celu przyciągnięcie klienta, ta część wybrzeża urasta to roli niekwestionowanego lidera na polskiej mapie turystycznej.

Najbardziej znane i cenione ośrodki wypoczynkowe Zachodniego Pomorza to oczywiście:

  • Świnoujście
  • Międzyzdroje
  • Dziwnów
  • Pobierowo
  • Rewal
  • Niechorze

Świnoujście to miasto pełne różnorakich atrakcji turystycznych. W Świnoujściu nie sposób się nudzić nawet jeśli aura nie jest taka jakbyśmy chcieli. Do zwiedzenia wieża widokowa, latarnia morska, forty zabytkowe i Stawa Młyn oraz port, Wybrzeże Władysława IV, Muzeum Rybołówstwa i wiele innych. Zabawić można się w licznych lokalach i restauracjach, na promenadzie czy na koncercie w świnoujskiej muszli koncertowej. Ciekawą propozycją może być również odwiedzenie niemieckich kurortów na wyspie Uznam korzystając z połączeń międzynarodowej linii autobusowej wyspy Uznam.

Międzyzdroje widok na górę GosańMiędzyzdroje położone jest między wysokim wybrzeżem klifowym scalonym w naturalny sposób z szeroką piaszczystą plażą i częścią lasów należących do Wolińskiego Parku. Międzyzdroje to jeden z największych kurortów turystyczno-wypoczynkowych zachodniego wybrzeża Bałtyku. Międzyzdroje rok rocznie odwiedzane jest przez tysiące urlopowiczów i turystów polskich jak i zagranicznych.

Dziwnów usytuowany jest w zachodniej części wybrzeża polskiego Bałtyku między Międzywodziem a Dziwnówkiem. Dziwnów to idealne miejsce na familijne wakacje nad morzem.  Ujście rzeki Dziwny, bliskie sąsiedztwo z wyspą Wolin oraz nieodległe kurorty takie jak Pobierowo, Trzęsacz czy Niechorze sprawiają, że jest to wyśmienita lokalizacja na wakacje nad polskim morzem dająca wyśmienite warunki do czynnego wypoczynku.

Pobierowo w okresie wczasowo-wakacyjnym wypełnia się spragnionymi słońca wczasowiczami, których rok rocznie przybywa do tej wspaniałej miejscowości wczasowo-rekreacyjnej kilkadziesiąt tys., co ciekawe – ilość ta z roku na rok rośnie.
Na popularność największej miejscowości gminy Rewal wśród urlopowiczów zainteresowanych spędzeniem wakacji nad morzem, niewątpliwie wpływ ma niepowtarzalny wdzięk miejscowości, jej interesujące usytuowanie a także intensywność inwestycji dokonanych na przestrzeni minionych lat nie tylko w samym Pobierowie ale w pobliskich miejscowościach.

Wybrzeże rewalskieRewal usytuowany jest na 15-sto metrowym klifie, co dodaje niesamowitego szyku i powoduje, że wczasowicze przybywający na urlop do Rewala odkrywają nie tylko możliwości plażowania, ale również delektowania się imponującymi krajobrazami i uprawiania takich sportów ekstremalnych jak choćby paralotniarstwo.

Niechorze – kurort miejscowość wypoczynkowa usytuowana na zachodnim Pomorzu. Graniczy z Pogorzelicą i Rewalem. Niechorze to bardzo urokliwe miejsce. Mamy tutaj swego rodzaju kombinację ciszy w zachodniej części miejscowości z rozbudowanym i tętniącym życiem kafejkowo-restauracyjnym kurortem po wschodniej jego części.

Warto tutaj zaznaczyć że większość tych miejscowości połączonych jest siecią fantastycznie przygotowanych, opisanych i oznakowanych tras i szlaków rowerowych. Jeżeli dodamy że działają wypożyczalnie rowerów również sieciowe czyli takie  w których można pożyczyć rower i oddać w innej miejscowości to robi się nam z tego super okazja do zwiedzania pomorza na dwóch kółkach i aktywnego sposobu spędzenia wakacji nad morzem.


Reklama


One Response to “Wczasy nad morzem na Pomorzu Zachodnim”

  1. Wojtek - Adalbertus (26 comments) pisze:

    Strasznie dawno nie byłem na Pomorzu Zachodnim. Pamiętam wakacje w Świnoujściu jako dziecko, Spalona skóra, FAMA i Pepsi. Częściej bywałem w Ustce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.