nav-left cat-right
cat-right

Jak kupić dobry prezent?

Jak kupić dobry prezent?

Każdy z nas co jakiś czas staje przed koniecznością zakupu prezentu dla kogoś bliskiego. Im bliższa jest nam ta osoba, tym bardziej chcielibyśmy, aby nasz podarunek był trafiony i sprawił radość.  Święta to szczególny czas, kiedy bardzo zależy nam na zakupie dobrego prezentu pod choinkę lub na mikołajki.

Czy cena prezentu ma znaczenie?

Czy tylko cena prezentu gra rolę?  Dobry prezent wcale nie musi być drogi, ale musi być przemyślany. No i podobno powinien być niepraktyczny czyli coś takiego, co chciałoby się mieć, ale zawsze pojawiają się pilniejsze potrzeby lub zwycięża pragmatyzm oszczędzania. Prezent jako uzupełnienie garderoby czy wyposażenia domu to fatalny pomysł , chyba, że jest to rzecz unikalna, nietypowa i bardzo w guście obdarowywanej osoby. Nie da się jednak takiego prezentu kupić, wybierając się na zakupy w ostatniej chwili, w pośpiechu i bez pomysłu co chcemy kupić. W ten sposób nasz zakupy skończą się zestawem standardowym, bez jakiejkolwiek nuty osobistej, ale i stanowczo za drogim. Wiedzą to dobrze handlowcy – gotowe kosze podarunkowe sprzedają się bardzo dobrze, szczególnie w okresie przedświątecznym. Czy jednak sami chcielibyśmy je dostać?

jak obdarować ukochaną osobę?

© pmartike – Fotolia.com

Wybór prezentu

Do zakupu dobrego prezentu trzeba się odpowiednio przygotować. Czas poświęcony na przemyślenie tego, co sprawi największą radość obdarowywanej osobie z pewnością jednak opłaca się. Szczególnie jeśli mamy ograniczone środki finansowe – w ten sposób możemy uatrakcyjnić wartość emocjonalną prezentu, niezależnie od jego ceny. I to chyba jest najważniejsze – w końcu nie paragon jest istotą prezentu. Wiedząc, co dana osoba najbardziej lubi, jakie jest jej hobby, o czym marzy – możemy ograniczyć zakres listy prezentowej. Kolejne cięcia będą konieczne, gdy sprawdzimy ceny sklepach i okaże się, co jest poza naszym zasięgiem finansowym.

Zarządzanie czasem w gorączce przedświątecznej

Kluczową rolę odgrywa tu także zarządzanie czasem – im wcześniej zaczniemy się przygotowywać do zakupu takiego prezentu, tym więcej okazji na trafienie czegoś ciekawego czy w promocyjnej cenie. Zakupy w ostatniej chwili mogą być nie tylko kosztowniejsze, ale i mniej przemyślane. W dodatku ograniczamy sobie w ten sposób liczbę możliwych kanałów sprzedaży. Co z tego, że znajdziemy świetny prezent w sklepie internetowym, skoro dostawa trwa 4 dni, a my prezent potrzebujemy na jutro?

Prezenty – nie zapomnij o opakowaniu!

Biegając po sklepach w poszukiwaniu prezentu pamiętajmy także o opakowaniu. Tak jak prezent – również opakowanie można i powinno się dobrać do obdarowywanej osoby. Nawet wzór na ozdobnym papierze czy torebce może być tu doskonałym dopełnieniem efektu.
Tak wybrany i opakowany prezent będzie miał wielką, niepowtarzalną wartość – będzie darowany z sercem i chęcią sprawienia radości obdarowywanej osobie. Tego nie da się kupić w żadnym sklepie.


Reklama


One Response to “Jak kupić dobry prezent?”

  1. Poradnik (17 comments) pisze:

    To jest temat na czasie. Już za chwilę trzeba zabrać się za przygotowanie upominków dla najbliższych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.