nav-left cat-right
cat-right

Dochód pasywny

Dochód pasywny

Dochód pasywny jest marzeniem wielu internautów. W większości przypadków, mając pracę na etacie pracujemy dużo i ciężko. Nic, więc dziwnego, że wiele osób chciałoby mieć, chociaż niewielki dochód, który pojawia się regularnie bez konieczności ponoszenia codziennego  nakładu pracy.

Na czym polega pasywny dochód

 Idea dochodów pasywnych polega na tym, że najpierw wkładamy w jakieś przedsięwzięcie dużo pracy a w późniejszym czasie nasz biznes zarabia na nas praktycznie sam. O pasywnych dochodach można mówić także w przypadku inwestowania wolnych środków pieniężnych. Jeśli ktoś na przykład swoje pieniądze trzyma w funduszach inwestycyjnych to one same pracują na dochód. Innym źródłem pasywnego dochodu mogą być prawa autorskie.

Pasywny dochód ze strony internetowej

Jeśli chodzi o dostępne prawie każdemu zajęcia, które mogą generować dochód pasywny to może to być na przykład czerpanie zysków związanych z posiadaniem własnej strony internetowej. Dana osoba tworzy taką stronę, na początku zwykle hobbystycznie, regularnie dba o zapełnianie jej treścią i zajmuje się pozycjonowaniem. Gdy strona stanie się już popularna i będzie miała wielu odwiedzających można pomyśleć o tym, jak zmonetaryzować ten ruch. Możliwości jest naprawdę dużo. Na własnej stronie można zamieszczać reklamy, wielu też bierze udział w systemach wymiany linków, ale z tym uważaj, Google może ukarać Twoją stronę.

Programy partnerskie

Z dochodem pasywnym kojarzą się też  programy partnerskie. Aby zwiększyć swoje szanse na dochody trzeba program jak najlepiej dostosować do zamieszczanych treści. Prowizje otrzymuje się za to, że ktoś skorzysta z oferty promowanej strony. Zwykle jest także prowizja z tzw. drugiego poziomu i to właśnie ona stanowi klasyczny przykład dochodu pasywnego. Jeśli polecimy innym internautom udział w danym programie partnerskim to od wszystkich ich dochodów będziemy otrzymywać prowizję. W praktyce oznacza to, że nawet, jeśli my już nie pracujemy nad promocją programu, możemy otrzymywać pieniądze dzięki aktywności innych osób. Program partnerski to dobre miejsce na to, aby osiągnąć dochód pasywny jednak wymaga to motywacji i systematyczności. Wiele osób jest przekonanych, ze zarabianie na programach partnerskich jest banalnie łatwe i nie wymaga wielkiego nakładu pracy. Tymczasem w początkowym etapie trzeba się naprawdę dużo napracować, aby odnieść sukces w sprzedaży. Kluczowe jest tutaj zdobycie wiedzy z zakresu marketingu i ściągnięcia na swoją stronę dużego i wartościowego ruchu z sieci internetu.

na czym polega pasywny dochód

© amadorgs – Fotolia.com

Niesprawiedliwa przewaga

Jak jednak osiągnąć sukces w biznesie i zacząć korzystać z pasywnego dochodu. Najważniejsze jest tutaj zdobycie wiedzy i zmiana mentalności. Potrzebne jest zrozumienie jak działa pieniądz, jak tworzyć dochodowe biznesy. Bez zdolności do odkładania w czasie konsumpcji i determinacji w dążeniu do celu nie uda się osiągnąć satysfakcjonującego wyniku. Pomocą mogą być książki z serii Bogatego Ojca, np. najnowsza „niesprawiedliwa przewaga”

Książka R. Kiyosakiego

Nowa książka Roberta Kiyosaki „Niesprawiedliwa przewaga” jest już dostępna! Jeśli gdzieś ktoś uczy o finansach, to zazwyczaj zajęcia prowadzą doradcy finansowi i bankowcy… czyli ci sami ludzie, których szefowie spowodowali nasz obecny kryzys finansowy i korzystają na nim. Kiedy jedziesz zestresowany do pracy, ci doradcy też przepychają się w korku, bo sami muszą ciężko pracować na swój chleb. Uwolnij się od niekompetentnych doradców.

 Niesprawiedliwa przewaga Kiyosakiego mówi o prawdziwej edukacji finansowej: sposobie na realizację życia, jakiego pragniesz dla siebie i swojej rodziny. Czytając tę książkę, przekonasz się, że wiedza finansowa stanie się Twoją prawdziwą niesprawiedliwą przewagą.

 Świeże podejście autora do jego wcześniejszych, znanych i sprawdzonych porad pozwala na stworzenie strategii, jakie może wykorzystać każdy z nas – rozpoczynając od edukacji. Edukacja staje się wiedzą stosowaną, potężną taktyką przynoszącą wymierne skutki.

 

Kup książkę teraz

 


Reklama


One Response to “Dochód pasywny”

  1. Przemek (1 comments) pisze:

    Pasywne dochody,Emerytura… Jakie będą? Każdy z nas zastanawia się jaka będzie jego finansowa przyszłość kiedy będziemy potrzebować środków do życia. Czy możemy liczyć na ZUS? My też tak myślimy. Dlatego trzy lata temu rozpoczęliśmy naszą drogę do budowania swojej, niezależnej emerytury. Dochody uzyskiwane z eksploatacji elektrowni wiatrowych, które budujemy pozwolą nam uzyskiwać ponadprzeciętne dochody zapewniając bezpieczną przyszłość. Inwestycja nie wymaga nakładu pracy więc nie będziemy musieli się angażować w zarządzanie firmą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.