nav-left cat-right
cat-right

Zakupy przez internet

Zakupy przez internet

Na zakupy w Internecie skazuje nas wygoda i czasem większy dostęp do konkretnego, ulubionego przez nas produktu, aczkolwiek charakteryzującego się pewnego rodzaju rzadkością. W sieci kupić możemy wszystko począwszy od produktów spożywczych, po ubrania, książki, elektronikę, na meblach skończywszy. Dlaczego zakupy w sieci cieszą się tak dużą popularnością? Co sprawia, że ta forma wydawania pieniędzy staje się coraz bardziej powszechna? O wygodzie już wspomnieliśmy, ale czy tylko ona ma wpływ na kształtowanie się takiego trendu? Dlaczego na przykład lubimy kupować książki w Internecie? Co nas tam do nich przyciąga?

Dostępność i cena? Najlepiej w Internecie

Na pewno będzie to większa dostępność poszczególnych pozycji z literatury pięknej czy zakup danego bestselleru w dobrej cenie. Tania książka ma w Internecie szerokie pole do popisu. Mamy dostęp do wielu księgarni internetowych, biblioteczek, antykwariatów, nie tylko do Allegro, ale gdzie są najlepsze książki – ocenia klient. Tym bardziej w czasach, gdy papierową, zwyczajną książkę do tak zwanej poduszki wypiera właśnie zawartość Internetu i coraz popularniejszej książki elektronicznej. Czasami wystarczy wpisać w wyszukiwarce, to czego poszukujemy i za parę dni możemy spodziewać się przesyłki. Wielokrotnie związane jest to z wyjątkowymi rabatami dla potencjalnego czytelnika.

Nietypowe prezenty

Często kupując prezent dla osoby bliskiej, musimy zmierzyć się z nieznaną dziedziną, np. modelarstwem lub fotografiką. To właśnie w Internecie najłatwiej znajdziemy poszukiwany rarytas dla hobbysty lub profesjonalisty. Marzeniem hobbysty jest na przykład nietypowy, dawno nie produkowany model do sklejania lub akcesoria do starego aparatu.

Kupowanie prezentów zawsze jest wyzwaniem i w sieci oprócz zakupów poznamy także opinie entuzjastów i fachowców w danej dziedzinie. Zyskiem jest tu nie tylko cena, ale także łatwość odwiedzenie wielu sklepów nie ruszając się z domu.

© NAN – Fotolia.com

Zakupy w Internecie – czy warto?

Czy warto kupować w Internecie? Niech ocenią sami zainteresowani, zawzięcie poszukujący tego czegoś, co sprawi, że w dalszym ciągu będą realizowali się przy swoim hobby. Niewątpliwie jednak takie kupowanie ma swoje niezbywalne zalety w dzisiejszym współczesnym świecie. Jest to takie kupowanie na miarę stulecia – następujące z duchem czasu, ale czy nie godzi zbytnio w kulturę i nie narusza jej konserwatyzmu? Co w takim przypadku ze sztuką? Czy takie kupowanie nie ujmuje jej uroku i geniuszu? Czy takie postępowanie nie obnaża artystycznego kapłaństwa z przyrodzonego mu szacunku? Internet to na pewno „zjawisko” idealne dla rozprzestrzeniania się materializmu we wszelakich postaciach, jednakże niebezpieczne dla prawdziwego, artystycznego wyrazu.

Praktycznie i bezpiecznie

Bardziej praktyczne patrząc na zakupy online zauważymy, że kupowanie przez Internet niesie ze sobą niebezpieczeństwo. Łatwo o pomyłkę  kiedy nie widzimy na oczy i nie możemy dotknąć poszukiwanego towaru. Dodatkowe ryzyko istnieje, kiedy trafimy na nieuczciwego sprzedawcę. Poznaj zasady bezpiecznych zakupów przez Internet i swoje prawa w kontakcie ze sprzedawca online, a będziesz z kupować bez zbędnego stresu.


Reklama


4 komentarze to “Zakupy przez internet”

  1. Kinga (1 comments) pisze:

    Na portalu http://www.znany-sklep.pl mamy możliwość oceniania sklepów stacjonarnych internetowych i produktów.

  2. Piotr - z bloga tabletoid.pl (2 comments) pisze:

    Dziwne, ale gdzieś słyszałem ostatnio informację, że spadło zaufanie do zakupów w Sieci / on line. Pytanie: czemu?
    Przecież świadomość społeczna wzrasta, jeżeli chodzi o zakupy w necie. Więc o co chodzi? coraz więcej osób, w tym także seniorów, potrafi poruszać się w wirtualnym środowisku, co jednak nie do końca – jak widać – przekłada się na systematyczne zwiększanie sprzedaży internetowej…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.