nav-left cat-right
cat-right

Zwiedzaj czeską Pragę

Zwiedzaj czeską Pragę

Praga czeska niewątpliwie uważana jest za jedną z najbardziej interesujących stolic Europy. Nie bezpodstawnie, miasto położone nad Wełtawę, rok rocznie przyciąga tysiące obieżyświatów z całego globu.

Przez okrągły rok, w każdego weekendu i nie tylko, w okresie letnim i zimowym, w czasie sprzyjającej i niesprzyjającej aury, w stolicy Czech spotkać można ludzi różnych narodowości z wszystkich kontynentów.

Niezwykła atmosfera, wspaniałe dobrze utrzymane i pieczołowicie odnawiane budowle przedstawiające spuściznę architektoniczną co najmniej kilkunastu wieków, gotyckie strzeliste świątynie, barokowe ogrody i pałace, secesyjne kamienice, niepowtarzalne praskie piwo i frykasy kuchni czeskiej proponowane w przytulnych knajpkach i ekskluzywnych restauracjach jak również bogato wyposażone muzea, galerie, teatry i kluby. Wszystko to sprawia, że każdy kto raz przyjechał do Pragi, będzie pragnął odwiedzać miasto raz jeszcze.

Hradczany Katedra - Praga centrumNajbardziej istotne punkty, jakie należy odwiedzić pragnąc zwiedzić Pragę zlokalizowane są w gruncie rzeczy głównie w centrum na Starym Mieście. Wyjazd do Pragi na trzy lub cztery dni dobrze jest zatem przygotować tak, aby skupić się przede wszystkim na tym fragmencie miasta. Co za tym idzie również noclegi dobrze jest zabookować gdzieś w centrum lub jego bliskim otoczeniu. Mimo iż Praga posiada metro perfekcyjnie zorganizowane i funkcjonuje jak szwajcarski zegarek, to jednak wygoda poruszania się po Starówce mając bazę wypadową w samym centrum miasta jest nie do przecenienia. Z uwagi jednakże na stosunkowo duże koszty hoteli w centrum dobrze jest awansem wyszukać dobrze zlokalizowaną i korzystną cenowo ofertę na hotele w Pradze promocyjnie lub czekać na jakąś super okazję typu last minute.

Podziwianie Pragi dobrze jest rozpocząć od słynnego wzgórza Hradczany. To właśnie tu zlokalizowane są najbardziej spektakularne obiekty jak królewski zamek czy obezwładniająca katedra a także parę atrakcyjnych muzeów. Całość rozpoczyna się jednak jeszcze na dole na legendarnym moście Karola, który to jest swego rodzaju wizytówka Pragi. Na szczególną uwagę w rejonie Hradczanów zasługuje niewątpliwie Złota Uliczka, na której dawno mieszkała biedota praska, ze swoistymi prawie że miniaturowymi chatynkami, które stanowią kompleks barwnych domków unikatowy na skalę światową.

Absolutnie myli się osoba która myśli że do Pragi na zwiedzanie miasta najlepiej wyjechać bez dzieci. Okazuje się że to właśnie stolica Republiki Czeskiej jak mało które inne miasto, ma do zaproponowania najmłodszym całą masę atrakcji. Na wzgórzu zamkowym imponujące muzeum zabawek tak współczesnych jak i historycznych, w centrum Pragi muzeum klocków Lego, do tego ogrody, deptaki, knajpki z jadłospisem dla dzieci, a w Holeszowicach interesujące wystawy sezonowe i fontanny iluminofoniczne. Najważniejszym jednak punktem jest jeden z najpiękniejszych w Europie ogrodów zoologicznych w którym nie licząc rutynowego oglądania zwierząt z całego niemal świata dzieci mogą dać upust swojej niespożytej energii na licznych placach zabaw.


Reklama


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.