nav-left cat-right
cat-right

Gravatar – twoja wizytówka w sieci

Gravatar – twoja wizytówka w sieci

Dlaczego potrzebujesz gravatara? Widzisz, osoby które lubią komentować na przykład różnego rodzaju wpisy na blogach mogą mieć problem, ponieważ wiele serwisów wymaga oddzielnego rejestrowania, ustawiania profilu i zdjęcia – avatara. Na szczęście coraz częściej możliwe jest zalogowanie się na jedno, ogólne konto, które dodatkowo możemy oznaczyć własnym obrazkiem -gravatarem. Co najlepsze, będziesz mógł za jego pomocą podkreślać swoją osobowość na rozmaitych stronach w sieci.

Awatar – w hinduizmie to jedna z inkarnacji (wcieleń) bóstwa. W Internecie to obrazek identyfikujący użytkownika na blogach i forach internetowych.

Od czego zacząć tworzenie grawatara?

Najłatwiej odwiedzić stronę gravatar.com , wpisać tam swój adres email i kliknąć w „Get Your Gravatar”. Co ważne, raczej unikaj podawania swojego głównego emaila na tego typu witrynach – aby uchronić się przed niechcianymi wiadomościami. Po chwili na twoją skrzynkę przyjdzie prośba o potwierdzenie założenia konta. Aby rejestracji stało się zadość, otwórz link potwierdzający w przeglądarce.

Tworzenie konta w serwisie gravatar

Następne kroki tworzenia gravatara nie powinny sprawić ci trudności. Mimo iż strona nie jest poprawnie tłumaczona na język polski, bez problemu sobie poradzisz – w razie trudności przetłumacz stronę na przykład za pomocą tłumacza wbudowanego w przeglądarkę. Wpisz teraz oryginalną nazwę użytkownika oraz dwukrotnie to samo hasło. Następnie kliknij w „Zarejestruj się”. Jestem pewny iż wszystko poszło jak po maśle.

Wyraź siebie za pomocą obrazka

Gdy już się zarejestrujesz, dodaj w dowolny sposób swój obrazek. Możesz go wysłać bezpośrednio ze swojego komputera lub wybrać obrazek z internetu. Gdy już wybierzesz obrazek, możesz go wykadrować tak aby prezentował się bardziej korzystnie. Ostatnim krokiem jest wybranie klasyfikacji twojego obrazka. Jeśli zawiera jakieś niemoralne treści, przemoc lub nagość, wybierz klasę PG, R, X. Taki obrazek raczej nie będzie świadczył dobrze o internaucie, zatem większość osób wybiera treść którą mogą oglądać nawet najmłodsi – czyli G.
Nie musisz się ograniczać do tylko jednego obrazka – w serwisie można je dowolnie zmieniać kiedy masz na to ochotę.

Wybór grafiki

Na obrazek który ma cię reprezentować w internecie warto wybrać własną fotografię lub interesujący rysunek albo logo firmy z którą jesteś związany. Ponieważ obrazek zostanie zmniejszony, nie musi posiadać dużej ilości szczegółów. Najważniejsze jest to by obrazek wyrażał Ciebie i w pewnym stopniu pokazywał jakim jesteś człowiekiem. Dzięki gravatarowi staniesz się bardziej rozpoznawalny w sieci i kojarzony z tym co robisz.

Co, jeżeli nie założę konta na Gravatar?

Nic nie szkodzi, jeżeli nie masz konta na gravatarze. Możesz w każdym miejscu, gdzie zamieszczasz komentarze ustawiać sobie własny profil ze zdjęciem awatara (oczywiście, jeśli jest to umożliwione przez administratora danego serwisu). Lub też zostanie ci przydzielony jeden ze standardowych gravatarów, statycznych lub generowanych dla twojego adresu email.

automatyczne gravatary

Rodzaje automatycznych avatarów przydzielanych osobom, które nie maja konta na gravatar.com

Mam nadzieję, że pomiogłem ci w zorientowaniu się w tajemnicach gravatarów. Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowej instrukcji – zajrzyj tutaj.


Reklama


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.