nav-left cat-right
cat-right

Gdzie dostać kredyt studencki

Gdzie dostać kredyt studencki

Absolutnie najtańszym sposobem zorganizowania pieniędzy na studia jest wsparcie najbliższej rodziny jednak nie każda osoba ma szansę na taką pożyczkę liczyć. Z pomocą mogą nadejść instytucje finansowe a konkretnie banki które udzielają pożyczek na naukę na uczelniach wyższych.

Pożyczka na studia cieszy się aktualnie dużą popularnością wśród słuchaczy studiów z uwagi na to iż jest to pożyczka tania i dogodna do spłacenia. Kredyt udzielany jest na zasadach bardzo korzystnych, w związku z tym każdy student może bez problemu zająć się nauką a po okresie studiów posiada aż dwa lata na to żeby zdobyć pracę i stanąć na swoich nogach. Wówczas po tym okresie nadchodzi termin na spłacanie kredytu studenckiego.

Preferencyjne pożyczki dla studentów są obecnie tj w 2013 roku udzielane przez 4 polskie banki mianowicie:

  • SGBBank,
  • Bank Polskiej Spółdzielczości,
  • Bank Pekao,
  • PKO BP.

Analizowanie indywidualnych ofert w gruncie rzeczy mija się z celem gdyż wszystkie są normowane odgórnie, jednakże jeśli ktoś ma czas to zawsze coś możemy zaoszczędzić. Kredyty te bowiem mogą się lekko różnić między sobą na przykładpułapem marży i wymogami zabezpieczenia spłacenia.

Kredyt dla studentów jest udzielany żakom różnych lat, profili, metod studiowania i kategorii uczelni, w tym również doktoryzującym się. Zainicjowanie transz kredytu zachodzi po ratyfikowaniu umowy o kredyt – każde umowy o kredyt dla studentów są podpisywane najpóźniej do 31 marca.
Wypłata salda zadłużenia w transzach trwa do sześciu lat, a w wypadku studiów doktoranckich jest przedłużana maks. o 4 lata

graduation_capStudiujący zainteresowany kredytem na naukę jest zobligowany do 15 listopada 2013 roku oddać w wyselekcjonowanym banku podanie o taki kredyt wraz z zestawem zaświadczeń. Nie trzeba natomiast oczekiwać do ostatniej sekundy, lecz udać się do banku znacznie wcześniej – na wypadek gdyby bank wymagał doniesienia nadzwyczajnych pism.

Pożyczka studencka stwarza doskonałe warunki do spokojnego studiowania. Wszystko to co zainwestuje żak w swoją wiedzę na przestrzeni czasu akademickiego będzie kiełkowało przez całe życie. Warto więc postarać się o zabezpieczenie pieniężne okresu nauki w postaci pożyczki studenckiej. Początek roku uniwersyteckiego to najwyższy czas aby zainteresować się tematem i pozostawić prośbę o pożyczkę jak również wymagane zaświadczenia.


Reklama


3 komentarze to “Gdzie dostać kredyt studencki”

  1. Robson (1 comments) pisze:

    Troche póżno pojawia sie ten artykuł. Jak student ma zdążyc przed rokiem akademickim 30 wrzesnia?

  2. Damian z najlepszych gier (1 comments) pisze:

    Słyszałem właśnie o kredytach studenckich. Dla tych co są na dziennych naprawdę ŚWIETNE rozwiązanie. Kolega korzystał praktycznie bez procentowy naprawdę 🙂 a można się wykształcić 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.