nav-left cat-right
cat-right

Beton dekoracyjny sprawdza się w instytucjach

Beton dekoracyjny sprawdza się w instytucjach

Beton dekoracyjny w instytucjach

Beton dekoracyjny w instytucjach użyteczności publicznej. Wygląd wnętrz instytucji użyteczności publicznej jeszcze kilkanaście lat temu nie był uważany za najważniejszy. Wychodzono z założenia, że nie są to miejsca, które muszą imponować zwolennikom oryginalnych rozwiązań architektonicznych, a co za tym idzie, nie przywiązywano szczególnej uwagi do tego, jak się prezentują. Wiecznie zmagano się przy tym z problemami finansowymi, a w powszechnym przekonaniu oryginalny wystrój wnętrz wiązał się z koszami.

Na podobnie surowym podejściu do atrakcyjności wizualnej cierpieli nie tylko pracownicy wspomnianych instytucji, którzy musieli wykonywać swoje obowiązki w nieatrakcyjnych przestrzeniach oraz petenci, których ponure wnętrza nastrajały pesymistycznie. Cierpiał również wizerunek wspomnianych instytucji, nie można więc nie cieszyć się z tego, że obecnie mamy do czynienia z bardzo pozytywnymi zmianami w tym zakresie. Trudno utrzymywać, że wszystkie instytucje użyteczności publicznej zmieniają się w tym samym tempie, a przebywanie w nich staje się jednakowo przyjemne. Coraz częściej mamy jednak do czynienia z zupełnie nowym sposobem myślenia.

instutucja publiczna z dekoracjami z betonu

Pytanie, jakie stawiają sobie osoby odpowiedzialne za wygląd wspomnianych wnętrz nie dotyczy już tego, czy warto o nie dbać. Znacznie bardziej interesujące wydaje się określenie tego, jak powinny wyglądać wnętrza uważane za atrakcyjne, a także, jakie materiały wykończeniowe powinny zostać wykorzystane podczas ich aranżacji. Okazuje się, że rozwiązanie ostatniego z wymienionych dylematów nie jest wcale trudne, coraz większą popularnością cieszy się bowiem beton dekoracyjny, a podmioty decydujące się na jego wykorzystanie w praktyce potwierdzają, że była to mądra decyzja.

Beton architektoniczny – czy warto?

Dlaczego warto zastanowić się nad wykorzystaniem betonu architektonicznego w instytucjach użyteczności publicznej? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na tego rodzaju pytanie, można jednak wskazać na dwie grupy czynników przesądzających o popularności tego materiału wykończeniowego. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, że wnętrza z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego sprawiają wrażenie nowoczesnych, utrzymane są bowiem w modnym ostatnio stylu industrialnym. Styl taki pasuje do wizerunku instytucji użytku publicznego i jest akceptowany nie tylko przez ich pracowników, ale również przez petentów. Nie kuje w oczy i nie sugeruje marnotrawienia pieniędzy podatników, sprawia przy tym, że załatwienie pilnej sprawy w urzędzie może być znacznie przyjemniejsze niż tego oczekiwano.

Nie da się jednak zaprzeczyć i temu, że beton architektoniczny zwraca na siebie uwagę ze względu na unikatowe właściwości. Wykazuje się dużą odpornością nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na ścieranie, gwarantuje więc długą żywotność nawet wówczas, gdy jest on intensywnie użytkowany.

 W instytucjach użyteczności publicznej nie brakuje petentów, wyposażenie wnętrza budynków w mniej trwałe materiały wykończeniowe może być więc postrzegane jako świadome marnotrawienie pieniędzy. Warto zwrócić uwagę i na to, że trudności nie stawia przed nikim również konserwacja betonu dekoracyjnego, nie trzeba więc obawiać się, że niedługo po jego ułożeniu starci on swoje naturalne właściwości.


Reklama


6 komentarzy to “Beton dekoracyjny sprawdza się w instytucjach”

 1. Jan Cisek (7 comments) pisze:

  Ciekawe jakie właściwości zdrowotne ma ten zachwalany beton architektoniczny?

 2. Modelarski wordpress (8 comments) pisze:

  No właśnie, pył i uczulenie, jak to jest rozwiązane. Jak wyobrażę sobie modelowanie w cemencie to już nie swędzi nos i zatoki.

 3. Marek (9 comments) pisze:

  E tam, na pewno jakoś musi zostać zabezpieczone. Może pokrywają jakimś lakierem i nie trzeba tynkować. Czy jest tu z nami autor lub inny fachowiec?

 4. Wojtek - Adalbertus (26 comments) pisze:

  Czepiacie się, choć faktycznie artykuł jest trochę ogólnikowy i sztywny. Jeżeli beton dopuszczony jest do budynków publicznych – to musi być zdrowy wg norm unijnych oczywiście.

 5. Modelarski wordpress (8 comments) pisze:

  Wyrażam tylko swoje osobiste odczucia i obawy, niech autor się wypowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.