nav-left cat-right
cat-right

Biokominki – innowacja i ekologia

Biokominki – innowacja i ekologia

Kominki są uznawane za szczyt luksusu przytulnego domu. Nie tylko designerskie meble odgrywają sporą rolę w urządzaniu wnętrza. Największą zaletą kominków jest bijące od nich ciepło oraz funkcja dekoracyjna, którą spełniają idealnie.

Niestety wymagają odpowiedniej lokalizacji i kosztownej struktury budynku. Brak możliwości posiadania przewodu kominowego jest problemem osób mieszkających w bloku chcących mieć własny kominek. Kominki elektryczne i imitujące ogień są jedynie atrapą, a nowoczesne wnętrza wymagają ciekawych i oryginalnych akcentów.

Biokominki ożywiają przestrzeń i przyciągają uwagę gości prawdziwym ogniem. Są najlepszym sposobem na udekorowanie wnętrza. Dominują proste i eleganckie formy połączone z jednolitymi barwami, co jest widoczne między innymi w linii biokominków proponowanych przez kare design.

7614676146f

Funkcjonalność biokominków?

Biokominek jest uznawany za ekskluzywną dekorację. Jej funkcjonalność pod względami grzewczymi poddaje się natomiast w dużą wątpliwość, lecz nie jest to słuszne i racjonalne podejście. Producenci tradycyjnych wkładów kominkowych zawiera się w przedziale od siedmiu do dziesięciu kilowatów. Pozwala to na ogrzanie powierzchni stu metrów kwadratowych. Z kolei biokominki charakteryzują się mocą grzewczą na poziomie trzech- czterech kilowatów. Należy jednak zwrócić uwagę na wykorzystywane paliwo. Kaloryczność drewna jest znacznie mniejsza od wykorzystywanego w biokominkach bioetanolu. W związku z tym biokominki nie wymagają tak dużej ilości paliwa. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest otwarty dostęp do płomieni charakterystyczny dla wielu modeli. Ciepło promieniujące bardzo dobrze rozchodzi się do wnętrza, dlatego w przeciwieństwie do kominków tradycyjnych efektywność wykorzystania ciepła jest znacznie lepsza.

63975c63975b

Biokominek to „czysty ogień”

W biokominku płonie naturalny ogień. Jednocześnie pozwala zachować efektowną oprawę. Konstrukcja biokominka pozwala na wykorzystanie go we wnętrzach wyposażonych w podstawowy system wentylacji. Nie potrzeba komina odprowadzającego spaliny. Biokominek nie produkuje dymu, ani sadzy. Wykorzystuje bowiem specjalne i ekologiczne biopaliwo. Ostateczny produkt spalania biopaliwa to para wodna, która poprawia wilgotność powietrza. Bardzo często model biokominka jest wyposażony w zbiornik na olejek eteryczny, dlatego znajduje zastosowanie w saunach i można go wykorzystać podczas aromaterapii. Inną zaletą biokominków jest mobilność i niewielki ciężar. Mogą zostać umieszczone w wybranym miejscu, nawet na zewnątrz budynku.

 


Reklama


4 komentarze to “Biokominki – innowacja i ekologia”

  1. Marek (9 comments) pisze:

    To tak jakbym ogrzewał pokój chuchając po pijaku na zapalniczkę.

  2. Poradnik (17 comments) pisze:

    Bardzo inspirujące te kominki. Takie nowoczesne i czyste. Mnie jednak będzie brakować trzasku palących się drewienek, ale jestem babcią. Dziękuje za artykuł. Może napisz coś więcej o wnętrzach w takim nowoczesnym stylu???

  3. Grzegorz (1 comments) pisze:

    Koniecznie muszę sobie taki miniaturowy sprawić na długie zimowe wieczory.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.