nav-left cat-right
cat-right

Kurorty gminy Rewal zapraszają na wakacje

Kurorty gminy Rewal zapraszają na wakacje

Dla tych którzy cenią czynny odpoczynek na Wybrzeżu Rewalskim czekają nie tylko doskonałe klify zapewniające uprawianie paralotniarstwa, warunki wietrzne doskonałe na wind-surfing i kite-surfing, ale również niezliczone trasy rowerowe nad polskim morzem i kierujące także trochę w głąb lądu.
Generalnie gmina Rewal składa się z kilku ośrodków wypoczynkowych takich jak Pogorzelica, Śliwin, Rewal, Pustkowo i oczywiście Rewal. Wszystkie te miejscowości rozlokowane są tuż nad brzegiem morza, oprócz wioski Śliwin na dystansie blisko kilkunastu kilometrów.

Rowerem wzdłuż morza

Wytyczając sobie trasę rowerową trzeba zostawić trochę czasu na zwiedzenie poszczególnych miejscowości wypoczynkowych. Bez wyjątku każdy z nich posiada własny wdzięk i niepowtarzalną atmosferę. Najdalej w stronę wschodnią wypuszczona jest Pogorzelica. Jest to kurort typowo wczasowy oraz kolonijny. Duży obszar, zalesiony z olbrzymią i schludną plażą. Doskonałe uwarunkowania na kolonie i biwaki. Jeżeli wyjedziemy z Pogorzelicy na dwóch kółkach to prosta ścieżka przez las na zachód zaprowadzi nas do Niechorza, wspaniałej miejscowości zróżnicowanej pod względem uformowania terenu i kolorytu, porównywalnej trochę do kurortów w śródziemnomorskim stylu z charakterystycznymi wąskimi uliczkami i charakterystyczną zabudowa.

Podróżując w dalszym ciągu w kierunku Rewala po drodze przy wylocie z Niechorza napotkamy jedną z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu latarnię morską. W tym miejscu bez wątpienia wypada się zatrzymać, nabyć bilet i wspiąć się na platformę widokową, z której rozciąga się wspaniały widok na brzeg i na jezioro Liwia Łuża.

Kurort w Rewalu

Docierając do Rewala poczujemy naprawdę tętniący życiem turystycznym szeroki kurort. Trotuary i szlaki rowerowe oraz tarasy widokowe na słynnym rewalskim klifie i cudowna plaża. Wszystko to w połączeniu z niezwykle nowoczesną bazą noclegową robi z Rewala aspiranta numer 1 do osiedlenia się na okres wakacji letnich. Zobacz również jedną z największych atrakcji turystycznych Rewala tutaj: http://www.polskiemorze.net.pl/park-wieloryba-w-rewalu/

I na koniec – Pobierowo

Jadąc dalej przez słynny Trzęsacz z legendarnymi ruinami kościółka chylącymi się ku morzu dojedziemy do ogromnego Pobierowa – największej miejscowości Wybrzeża Rewalskiego. Tutaj trzeba zarezerwować jakąś dobrą kwaterę i wypocząć po długiej i męczącej trasie rowerowej naszpikowanej wieloma atrakcjami turystycznymi. Wieczorową porą koniecznie wyprawa na smażoną rybkę i piwo do jednej z knajp w Pobierowie których jest cała masa blisko podstawowej arterii miejscowości na ulicy Grunwaldzkiej. Po posiłku bezapelacyjnie należy udać się na pobierowską plażę ażeby podziwiać stale ten sam a jednak za każdym razem inny niezapomniany zachód słońca nad Polskim morzem.

źródło: www.polskiemorze.net.pl


Reklama


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.