nav-left cat-right
cat-right

Korale z jarzębiny i nie tylko

Korale z jarzębiny i nie tylko

Jesień, to na prawdę bogactwo pomysłów dla wszystkich oraz piękna i spokojna pora roku. Jarzębina czerwona to kolorowe korale, które dzieci robią w przedszkolach. Dzieci nawlekane na nitkę, aby zrobić sznur korali. Potem dzieci mogą je pomalować. Bezbarwnym lakierem lub farbami.

kreatywna zabawa może zacząć się od pęczka jarzebiny

© Alena Ozerova – Fotolia.com

Jak zarazić dzieci twórczym zapałem?

Zmieniają się źródła zachowań kreatywnych u dzieci. Rodzice, zaganiani wśród obowiązków często sadzają maluchy przed telewizorem. Giną tradycyjne sposoby zabawy i realizacji pasji twórczych, troche jeszcze podtrzymywane przez programy oświatowe, ale już martwe. Szkoda, że w Polsce zanika, twórczość artystyczna, ludowa itp. Nie tylko u dzieci. Najważniejsze jest rozwijanie inwencji twórczej u każdego młodego dziecka. Można tez układać z koralików na podkładzie krochmalu bardzo ciekawe kompozycje i w ten sposób rozwijać twórczość dzieci.

Rozrywka na długie jesienne wieczory

Długie wieczory jesienne, mogą być wypełnione pełnymi pracami plastyczna -technicznymi oraz śpiewaniem piosenek ludowych, a nawet przedszkolnych. Plony jesienne, to nie tylko jarzębina, ale również kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Z warzyw możemy wykreować bardzo ciekawe ludziki, kukiełki, np. z kolby kukurydzy, z włosia. Dzieciom bardzo podobają się aktorzy z darów jesieni, które same wykonują. Bardzo chętnie same układają rymowanki. Jest to okazja do rozwijania i kształcenia procesów poznawczych u dzieci w wieku przedszkolnym.


Reklama


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.