nav-left cat-right
cat-right

Dresscode, jak odpowiednio ubrać się na różne okazje

Dresscode, jak odpowiednio ubrać się na różne okazje

To, w jaki sposób się ubieramy, wpływa w dużym stopniu na postrzeganie naszej osoby przez środowisko. Zasady savoir vivre często podkreślają to, że znacznie lepiej się ubrać zbyt dobrze, niż zlekceważyć wagę danej okazji i wstydzić się, za swój niedbały strój. Zobacz i wybierz kilka strojów na różne okazje:

 Wesele i ślub

Wesele i ślub to okazja, podczas której nie ma odstępstw od eleganckiego stroju. Odpowiednim strojem dla mężczyzny jest ciemny garnitur, biała koszula i najlepiej czarna muszka lub krawat oraz koniecznie eleganckie buty. Panie wybierają na tę okazję skromną sukienkę. Na wesele często wybieranym strojem kobiecym jest sukienka za kolano, która nie powinna być biała ani czerwona. Należy zadbać o dyskrecję i nie przesadzić z dekoltem i sukienką mini.

dress code jak sie ubrać

Ilustracja fotolia.pl @Neyro

Spotkanie koktajlowe

Spotkania tego typu często mają kontekst biznesowy, dlatego też warto ubrać się na nie w garnitur lub frak. Savoir vivre podpowiada paniom, że dobrym wyborem na taką okazję, będzie suknia koktajlowa. Także przy tej okazji strój kobiecy nie powinien być zbyt kusy.

Spotkanie w firmie

W przypadku spotkań firmowych, należy koniecznie odróżnić oficjalne okazje, od nieformalnych spotkań w koleżeńskim gronie. Idealnym wyborem jest ubiór „smart casual”, który nie będzie kuł w oczy zbytnią elegancją, a jednocześnie, nie sprawi wrażenia, że lekceważysz współpracowników.

Rozmowa o pracę

Coraz więcej firm rezygnuje z dress code (szczególnie, jeśli chodzi o branżę IT), jednak nie powinno być to powodem, dla niestarannego ubioru podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dobrym wyborem dla mężczyzny jest garnitur lub sportowa marynarka. Panie powinny zwrócić uwagę na to, by nie odwracać uwagi osoby prowadzącej rozmowę, zbyt dużą ilością biżuterii. Niepisana zasada mówi o tym, że na rozmowę kwalifikacyjną najlepiej jest się ubrać tak, jak będziemy przychodzić ubrani do pracy.

Uroczystość religijna

Nawet jeżeli nie jesteś osoba religijną, pamiętaj o kulturalnym zachowaniu i dowiedz się jak należy się podczas uroczystości zachować. To okazja, kiedy spotkamy często starszych członków rodziny, którzy mogą mieć bardziej restrykcyjne podejście do ubioru. Jeśli nie chcemy się narazić na negatywne komentarze, warto postawić na klasyczny strój z niewielką ilością ozdób. Jedynymi barwami, które zakładamy na pogrzeb, są czerń, ciemny niebieski i ciemny zielony.

Pierwsza randka

Tutaj zasady dress code nie są tak ściśle ustalone – warto ubrać się tak, jak spotykamy się z tą drugą osoba na co dzień. Jeśli włożysz na siebie garnitur, a Twoja dziewczyna przyjdzie w swetrze, na pewno poczuje się nieswojo. Oczywiście, strój nie może być także zbyt niedbały.


Reklama


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.