nav-left cat-right
cat-right

Prowadzenie małej firmy, jako hobby po pracy

Prowadzenie małej firmy, jako hobby po pracy

Wiele osób pracujących na etacie narzeka na swoje zarobki, a jednocześnie, ma problem ze sporą ilością wolnego czasu, który można by efektywnie spożytkować. Jeśli masz żyłkę do interesów, Twoim nowym hobby może stać się prowadzenie niewielkiej firmy, która z czasem, może przerodzić się w bardzo dochodowy interes.

Dlaczego warto działać w ten sposób?

Gdy pracujemy na etacie, nie musimy stawiać wszystkiego na jedną kartę i ewentualna porażka naszej firmy, nie wpłynie na nasze finanse. Praca łączona z własną firmą, to także niewielkie obciążenie finansowe (nie musimy płacić składek ZUS), oraz brak „ciśnienia” na szybkie osiąganie efektów. W ten sposób możemy też sprawdzić, czy prowadzenie firmy nie będzie dla nas zbyt stresujące, a także, przetestować niepewny pomysł na biznes.

praca jako hobby po godzinach

Zdjęcie: Fotolia ©dundersztyc

Rodzaje działalności, którymi można zająć się po godzinach

Dzięki potędze internetu, Twoje możliwości zarabiania po godzinach, są niemal nieograniczone. Poniżej kilka pomysłów.
Usługi komputerowe – dla osób, które sprawnie obsługują komputer. Własna firma może polegać na przykład na tworzeniu stron WWW, pisaniu tekstów, tłumaczeniach czy przepisywaniu nagrań. W ten sposób, nie musisz tracić pieniędzy na wynajem biura i czasu, na dojazdy. Z czasem, zleceń będzie coraz więcej.
Korepetycje, szkolenia indywidualne – dobre pieniądze można zarobić na przekazywaniu wiedzy. Korepetycji można udzielać zarówno przez Skype, jak i osobiście, na miejscu. W ten sposób, możesz łatwo dorobić do domowego budżetu. Możesz się też dzielić wiedzą związaną z Twoim zawodem lub pasją i organizować większe szkolenia.
Sklep internetowy – większość sklepów internetowych daje duże zyski dopiero po kilku miesiącach prowadzenia, dlatego dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od sklepu obsługiwanego i prowadzonego po godzinach. To także dobre rozwiązanie, gdy współmałżonek nie pracuje i ma dzięki temu więcej wolnego czasu, który może poświecić na rozbudowę sklepu. Warto znaleźć swoją niszę, taką, jak sprzedaż gier planszowych czy ekstremalnie ostrych sosów chilli.
Rękodzieło i sztuka – jeśli lubisz prace manualne, pięknie rysujesz lub kaligrafujesz, możesz na tym zarobić dodatkowe pieniądze. Popularnym rozwiązaniem jest sprzedaż swoich prac na portalach aukcyjnych lub na własnej stronie WWW, a także, tworzenie prac cyfrowych i sprzedawanie ich w sieci. Zarabianie na pasji, może polegać także na tworzeniu nietypowych przedmiotów na zamówienie, takich, jak paski do zegarków czy noże. Z czasem, znajdziesz stałych klientów, a Twoja renoma znacznie wzrośnie.
Modelarstwo – wykonywanie modeli na zamówienie jest popularnym sposobem zarobkowania na hobby. Jeżeli przy okazji zaczynasz tworzyć strone modelarską, która zdobedzie popularność – jesteś blisko stworzenia fajnego modelarskiego biznesu w sieci.
Tworzenie własnej strony WWW i zarabianie na niej – strony internetowe tworzone z pasją, przyciągają wielu użytkowników i zarabiają na siebie. Rozwój strony nie wymaga dużej ilości czasu (raczej regularności w działaniu), a tworzenie nowych artykułów, daje dużo frajdy i sprawia, że jesteśmy postrzegani przez inne osoby jako ekspert w danej kategorii. Strona może zarabiać na przykład na reklamach Google, programach partnerskich czy wpisach sponsorowanych.


Reklama


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.