nav-left cat-right
cat-right

Idealny wieszak do twojej garderoby

Idealny wieszak do twojej garderoby

Funkcjonalna garderoba…  Każda kobieta chciałaby mieć perfekcyjnie urządzoną i funkcjonalną garderobę. Najlepiej osobne pomieszczenie specjalnie do tego celu przeznaczone. Nierzadko można umieścić w nim także toaletkę. W garderobie nie może zabraknąć mnóstwa półek oraz wieszaków na ubrania. Jeżeli po zamontowaniu wymienionych elementów zostanie jeszcze trochę miejsca, warto zainteresować się wieszakiem stojącym. Służy do zawieszania ubrania wierzchniego, które aktualnie się nosi. Nie trzeba szukać ich wśród licznych ubrań, co jest bardzo komfortowe.

Stylowy wieszak

Kobieca garderoba powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także stylowa. Idealny wieszak jest zatem nie tylko praktyczny, ale także odpowiednio wystylizowany, aby pasował do reszty wystroju. Garderoba może być częścią sypialni, dlatego można nawiązać przy urządzaniu tych dwóch pomieszczeń do jednego stylu. Wybierając wieszak należy zwrócić uwagę na to czy ma wystarczająco stabilną podstawę. O funkcjonalności tego elementu decyduje również korona. Im bardziej rozłożysta, tym więcej rzeczy można na niej powiesić.

Jeżeli garderoba została urządzona w nowoczesnym stylu, to idealnym wyborem jest wieszak w kolorze białym, czarnym lub czerwonym. Forma powinna być prosta i skupiona wokół kształtów kulistych i prostych linii.

Nowoczesny styl przejawia się także w zastosowanych materiałach. Najczęściej są to lakierowany metal, tworzywo sztuczne i marmur. Do wnętrz w stylu high tech bardzo pasują proste i białe wieszaki, które przywodzą na myśl laboratorium lub biuro, natomiast do garderoby, w której króluje ciepły minimalizm warto wybrać dodatki o ciepłej barwie, ale skromnej formie. Do garderoby w stylu skandynawskim najlepiej pasuje biały stojak na ubrania charakteryzujący się prostotą. Do garderoby w tradycyjnym stylu lepiej pasują wieszaki, które są wykonane z drewna, albo w jasnym kolorze. Jeżeli nie będzie odpowiednio dobrany do pozostałych elementów wystroju, powstanie wrażenie chaosu negatywnie wpływające na domowników.

Gdy miejsca brak…

Jeśli garderoba nie jest zbyt przestronna, można zdecydować się na wieszak montowany przy ścianie. Niemniej stojak jest bardziej funkcjonalny. Sprawdza się na przykład podczas organizowania przyjęć. Przed przybyciem gości można ustawić go w przedpokoju. Pani domu nie będzie musiała szukać miejsca na nakrycia wierzchnie zaproszonych osób. Wieszaki na stałe goszczą w holu i witają gości. Dlatego powinny być idealnie dobrane. Obecnie mają równie ciekawą formę, jak designerskie meble. Stanowią przede wszystkim praktyczne akcesorium. Odpowiednio dobrane mogą być także ozdobą domu i dodatkiem do aranżacji nadającym wnętrzom charakter. Aby znaleźć idealny wieszak do swojej garderoby nie trzeba długo szukać. Wystarczy zajrzeć na strony internetowe sklepów meblowych.


Reklama


2 komentarze to “Idealny wieszak do twojej garderoby”

  1. Anka z Szefrolet (1 comments) pisze:

    Zgadzam się z poradami autora, choć myślę, że warto byłoby wspomnieć również o meblach wielofunkcyjnych. Tego rodzaju mebel świetnie nadaje się zwłaszcza do małej kawalerki / przedpokoju / korytarza. Chodzi o mebel, który stanowi połączenie szafki (albo i dwóch szafek) lustra i właśnie wieszaka. Jeden taki w pomieszczeni i od razu jest super-funkcjonalnie.

  2. Gala (1 comments) pisze:

    Ciekawy post, to prawda ze czasami zapominamy o wieszaku albo w domu albo w biurze…jest kilka fajnych opcji w stylu skandynawskim w firmie z Hiszpanii, ktora nazywa sie Mobles 114, maja wieszaki designerskie takie jak TAIGA, ONA czy FORC znanych projektantow. Polecam, ja mam jeden w domu 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.