nav-left cat-right
cat-right

Cztery typy urody

Cztery typy urody

Możemy wyróżnić kilka typów urody. Najczęściej spotykanym podziałem typów urody jest podział na typy ciepłe, takie jak: wiosna i lato oraz na typy zimne, którymi są jesień i zima. W zależności od tego jaki typ urody reprezentujemy takie kolory i odcienie będą dla nas odpowiednie i w takich ubraniach i makijażu będziemy wyglądać najlepiej. Kolory jakie nosimy na sobie będą się dobrze komponowały z odcieniem naszej skóry, oczu i włosów.

Każda z nas czasami czuje, że w danym kolorze czuje się blado. To najczęściej znak że dana barwa nie jest dla nas. Aby określić jakim typem urody jesteśmy musimy przyjrzeć się jaki odcień ma nasza skóra, oczy i włosy.

Wiosna

Te z nas które są wiosnami mają bardzo delikatną urodę. Koloryt skóry jest ciepły, skóra jest blada o odcieniu kości słoniowej, brzoskwiniowa, ale bardzo dobrze się opala. Mogą występować piegi. Usta są koralowe bądź brzoskwiniowe. Włosy wiosen mogą przyjmować kolor od jasnego blondu do jasnego brązu ale o ciepłym odcieniu. Oprawa oczu jest delikatna, tęczówka oczu przyjmuje kolory od niebieskiego, przez zielony do jasno brązowego, ale w każdym przypadku są to kolory delikatne i ciepłe. Kolory odpowiednie dla wiosny są żywe, wyraziste, ale posiadające delikatną kremową poświatę. Najlepszymi kolorami dla pani wiosny będą: brzoskwiniowy, łososiowy, słomkowy, koralowy, pisakowy, kremowy, pomidorowy. Panie o takim typie urody powinny unikać czerni i bieli, a jeżeli chodzi o zielone odcienie to koloru butelkowego. Jeśli chodzi o makijaż powinny również postawić na delikatność. Usta najlepiej podkreślić błyszczykiem lub jasną pomadką, a powieki malować na ciepłe kolory takie jak złociste brązy czy delikatne zielenie.

Lato

Typ urody lato chłodny typ urody. Panie o urodzie lata mają jasną skórę o różowawym bądź niebieskawym zabarwieniu, wrażliwą, z tendencją do różowienia się. Jeżeli występują piegi to mają one kolor szarobrązowy. Tęczówki oczu najczęściej są niebieskie, szaroniebieskie, szarozielone, zielone bądź piwne. Panie które są latem to najczęściej szatynki, ich włosy przyjmują kolor od średniego chłodnego blondu do średniego brązu. Najlepszymi kolorami dla tego typu urody będą kolory pastelowe, szarości, kolor waniliowy i fiołkowy. Makijaż powinien być utrzymany w chłodnej tonacji, doskonałe będzie połączenie szarości, błękitu i granatu, jednak makijaż oczu nie powinien być zbyt mocny. W przypadku pomadek najkorzystniejsze będą również chłodne odcienie, na przykład chłodne róże z niebieską poświatą.

typy urody wiosna lato jesien zima© CaroDi – Fotolia.com

Jesień

Panie o urodzie jesieni to rudowłose, ogniste piękności. Cera jest bardzo jasna, o złocistym odcieniu, czasami bursztynowa, bardzo słabo się opala. Włosy kobiet o tym typie urody najczęściej są rude, kasztanowe, miedziane lub w kolorze złocistego blondu, zawsze jednak można zauważyć w nich złocisto miedzianą poświatę. Tęczówki oczu mają intensywne kolory, mogą być zielone, niebieskozielone, bursztynowe, piwne. Idealne kolory dla pani jesieni to ciepłe intensywne pomarańcze, zielenie, żółcie i ciepłe brązy. W przypadku makijażu najlepiej będą się sprawdzać ciepłe kolory takie jak rdzawy, czerwony, nasycony łososiowy, pomarańczowy, zielony, ale ten nie wpadający w błękit. Ten typ urody powinien raczej unikać makijażu z użyciem czarnej kredki.

Zima

Zima to chłodny i bardzo wyrazisty typ urody. Możemy go podzielić na dwie części- typ królewny śnieżki oraz typ południowy. Typ królewny śnieżki charakteryzuje się bardzo jasną skórą o niebieskawej poświacie oraz bardzo ciemnymi włosami. Panie zimy to przede wszystkim brunetki. Typ południowy charakteryzuje się ciemniejszą karnacją, oliwkowym odcieniem skóry. Zimy mają bardzo wyraźną oprawę oczu, ciemne oczy, brązowe lub brązowo czarne, w przypadku typu królewny śnieżki oczy są niebieskie. Odważne nasycone kolory będą idealne dla pani zimy. Zarówno ubiór jak i makijaż mogą być w kolorze czerni, bieli, fuksji, intensywnej czerwieni, chłodnego różu, zimnej zieleni. Oczy najlepiej podkreślać czarną kredką, makijaż powinien być wyrazisty tak samo jak sama uroda pani zimy.

Obserwacja koloru własnej skóry, oczu i włosów może nam pomóc w określeniu typu urody. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dokładnie określić jakim typem urody jesteśmy i jakie kolory będą dla nas najlepsze możemy skorzystać z porady stylisty bądź kolorystki, która dokona analizy kolorystycznej i określi jakim dokładnie typem urody jesteśmy i wybierze odpowiednią dla nas paletę kolorów.


Reklama


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.