nav-left cat-right
cat-right

Jak spędzić bezpiecznie gorące wakacje?

Jak spędzić bezpiecznie gorące wakacje?

Pierwszy miesiąc wakacji przed nami. Mam nadzieję, że spędzacie ten czas regenerując baterie przed powrotem do szkoły, na uczelnie lub do pracy. Wychodząc Wam naprzeciw sporządziłem krótką listę wakacyjnych porad, dzięki którym wakacje staną się bezpieczniejsze i bardziej beztroskie.

Po pierwsze: uwaga na odwodnienie!

gorace lato - jak zachować bezpieczeństwo?Każdy facet lubi sobie „strzelić” piwko lub dwa, co jest zupełnie normalne i zdrowe, szczególnie w okresie odpoczynku. Należy jednak pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Alkohol, jak wiemy ma zdolności odwadniające, co połączone z wysokimi temperaturami niesie za sobą poważne zagrożenie. Dorosły mężczyzna powinien wypijać przynajmniej 1,5 litra wody dziennie, najlepiej wysoko mineralizowanej. Jeżeli nie praktykujesz regularnego nawadniania, to powinieneś zacząć. Niesie to za sobą sporo pozytywnych korzyści dla ciała i umysłu. Efekty odczujesz już po paru dniach. Polecam wyrobić sobie ten zdrowy nawyk.

Bezpiecznie za granicą

Jeśli wybierasz się za granicę, warto zakupić prywatną polisę ubezpieczeniową. W razie wypadku, bądź innego nieszczęścia, zapewni nam bezpłatny tranzyt do Polski i ewentualną rekompensatę za poniesione straty. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą można nieodpłatnie dostać w placówkach NFZ, gwarantuje nam możliwość skorzystania z usług medycznych poza obrębem Polski. Jeśli jesteś miłośnikiem egzotyki i właśnie tam zamierzasz spędzić urlop, powinieneś dowiedzieć się o charakterystycznych dla danego regionu wirusach i chorobach i odpowiednio się zabezpieczyć. Szczepienie nie jest drogie, a może zaoszczędzić wielu przykrych niespodzianek.

Słońce potrafi być złośliwe

Każdy lubi słoneczne wakacje. Należy jednak pamiętać, że słońce potrafi dać się we znaki. Jeśli nie planujemy poparzeń drugiego stopnia, czyraków, udaru i innych przykrych prezentów, to warto korzystać ze słońca z umiarem i odpowiednio się przed nim chronić, szczególnie w przypływie fali upałów i w godzinach zenitu. Dobrym pomysłem, jest noszenie czapki albo innego okrycia głowy, które izoluje przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Wbrew obiegowej opinii, korzystanie z kremów do opalania lub filtrów UV wcale nie jest niemęskie. Pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji opisanych powyżej i dodatkowo nawilży skórę.


Reklama


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.