nav-left cat-right
cat-right

Zwierzęta i przyroda

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od bardzo dawna. Początkowo pomagały w polowaniu, następnie były hodowane dla mleka, mięsa i skóry. Były bardzo pomocne jako źródło siły w pracach polowych i do napędu maszyn. Odegrały dużą rolę w transporcie i podróżach oraz na wojnie.

Zwierzęta w domu i na spacerze

Dzisiaj zwierzęta użytkowe rzadko spotykane są w większości domów. Zwierzęta domowe stały się atrakcja, rozrywką przyjacielem. W tej kategorii przedstawimy różne zwierzęta domowe i służące rozrywce. Piękne psy, najlepsi przyjaciele człowieka, i rozumne koty chodzące zawsze swoimi drogami. Konie jako pasja i jako wierzchowce. Papugi i kanarki., rybki, żabki i żółwie. Nie zabraknie węży i jaszczurek. Chcemy zawierać głównie porady pielęgnacyjne, ale też i opisy i ciekawostki.

Zaproszenie do współpracy

Jeśli jesteś hodowcą, hobbystą lub zawodowcem, podziel się z naszymi czytelnikami swoją wiedzą i napisz artykuł. Możesz przy pomocy takiego artykułu zapromować swoje zainteresowania, grupę hodowców lub własna działalność. Nie ważne czy masz w domu West Highland White Terriera, piranie, boa dusiciela czy uprawiasz jeździectwo lub myślistwo. Twoja wiedza na pewno znajdzie zainteresowanych czytelników.

Zapraszamy też producentów wszelkich rzeczy, pokarmów dla zwierząt, akcesoriów i środków pielęgnacji zwierząt, do prezentowania porad dotyczących stosowania ich produktów. Więcej na stronie o serwisie.

Akwarium dla dziecka

Posted by on 1 lutego, 2013 in Hobby i rozrywka, Zwięrzęta | 2 komentarze

Akwarium dla dziecka

Akwarium to fascynujący, podwodny świat który w równym stopniu będzie cieszył oko osoby dorosłej jak i dziecka. Rybki akwariowe to świetny wybór na pierwszych podopiecznych dla dzieci – nie są wymagające, nie powodują alergii oraz nie zajmują dużo miejsca w domu. W poniższym artykule przedstawimy jak spełnić marzenie dziecka o własnym akwarium. Bardzo często zdarza się, że ta pasja nie nudzi się i jeśli w dzieciństwie zachwycił cię widok pięknego akwarium, będziesz kontynuować akwarystyczne hobby bardzo długo. Pisząc o akwarystyce...

read more

West Highland White Terrier – czy warto go mieć?

Posted by on 13 sierpnia, 2012 in Zwięrzęta | 1 comment

West Highland White Terrier – czy warto go mieć?

Ta rasa psa pochodzi ze Szkocji, powstała w konkretnym celu – pilnowania siedzib ludzkich, jak też udziału w polowaniach na takie zwierzęta jak lisy czy borsuki. West jest zbudowany w taki sposób, by spełniał właśnie funkcje, jaką obmyślili mu twórcy gatunku: mocne boki, łapy dość krótkie, zęby mocne oraz sierść szorstka. Pies ten charakteryzuje się dużą odpornością na panujące niekorzystne warunki atmosferyczne, bo przecież jego ojczyzna jest Szkocja – kraj silnych wiatrów i licznych opadów. Charakterystyka rasy West Highland White Terrier...

read more